Tani kurier

Jaki kurier? Tani Kurier opisuje dobre serwisy kurierskie, również dla osób prywatnych - tani kurier bez umowy.

firmy kurierskie

 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
  • Kurier Roku 2014

   Największa porównywarka cen usług kurierskich - Kurierem.pl - opublikowała podsumowanie roku 2014, w którym przyznała tytuły Kuriera Roku 2014 dla dwóch, najczęściej wybieranych serwisów kurierskich.

   To już piąty kolejny rok, w którym Kurierem.pl przyznaje tytuły. Od roku 2012 tytuł Kurier Roku przyznawanych jest w dwóch kategoriach - przesyłki krajowe oraz przesyłki zagraniczne. W poprzednich latach laureatami wyróżnień były:

   2010 - WysylajNajtaniej.pl

   2011 - WysyłajNajtaniej.pl

   2012 - Sendit24.pl oraz Furgonetka.pl

   2013 - Furgonetka.pl (w obu kategoriach)

    

   Tegorocznymi laureatami, czyli serwisami, które zanotowały w porównywarce Kurierem.pl największą popularność w roku 2014 - są:

   2014 - Sender24.pl oraz Furgonetka.pl - więcej na stronie Kurier Roku 2014

    

   Serwis Furgonetka.pl już po raz trzeci z rzędu (2012,2013 i 2014) jest najczęściej wybieranym kurierem dla przesyłek zagranicznych.

   Bardzo dobry wynik zanotował też broker kurierski TwoiKurierzy, którego oferta krajowa i zagraniczna, łącznie wybierana była ponad 22 tys. razy (Furgonetka łącznie ponad 26 tys., a Sender24 ponad 20 tys. dla samych przesyłek krajowych).

   Pełny ranking za lata 2010-2014 oraz wyniki bieżące można śledzić na stronie Ranking Brokerów Kurierskich 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 14:00
 • wtorek, 15 kwietnia 2014
  • DPD kupuje Siódemkę !

   Taką informację podały obie firmy - Siódemka SA i DPD Polska. Na chwilę obecną zawarta została przedwstępna umowa zakupu przez DPD 100% akcji Siódemki od funduszu, który obecnie jest jest ich właścicielem. Szacuje się w wyniku połączenia obu firm, mogłaby powstać druga co do wielkości firmakurierska działająca na polskim rynku. 

   więcej DPD kupuje Siódemkę

    

   M.in. z uwago na to, DPD musiał zwrócić się do UOKiK z wnioskiem o pozwolenie na zakup. Jednocześnie przypominamy, że całkiem niedawno UPS zamierzał kupić TNT, jednak ta transakcja została zablokowana przez Komisję Europejską.

   http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13198693,UPS_nie_przejmie_TNT_Express__Weto_postawila_Bruksela.html

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 14:56
 • wtorek, 27 listopada 2012
 • niedziela, 24 czerwca 2012
  • Najtańszy broker UPS

   kurier ups

   Wśród firm kurierskich działających na polskim rynku przesyłek expresowych, jedną z lepszych opinii cieszy się kurier UPS.

   Klienci tej firmy często oceniają firmę UPS i świadczone przez nią usługi kurierskie, bardzo wysoko.

   Świadczy o tym również duży udział UPS na polskim rynku i fakt, że właśnie ta firma kurierska jest bardzo często wybierana przez sklepy internetowe do dostarczania zakupów z e-sklepów.

    

    

   Równie często kurier UPS wybierany jest do współpracy przez brokerów kurierskich. Wielu z nich usługi właśnie tej firmy dołącza do swojej oferty, aby zapewnić swoim klientom jak najwyższy poziom i niezawodność przesyłek kurierskich.

   Osoby poszukujące w internecie tanich kurierów również często szukają brokera konkretnej firmy kurierskiej i pytają na różnych forach Który broker UPS jest najtańszy lub który tani kurier UPS jest najlepszy.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2012 15:05
 • sobota, 28 kwietnia 2012
  • Śledzenie paczek

   Wysłałeś paczkę i chciałbyś śledzić jej drogę? A może czekasz na paczkę i chciałbyć wiedzieć gdzie teraz się znajduje?

   Wszystkie firmy kurierskie mają dają taką możliwość, czyli śledzenie paczek 

   Jak to działa? Każda przesyłka ma swój numer, a konkretnie jest to numer listu przewozego, który dla tej paczki zostal wystawiony. Teraz wystarczy tylko podać ten numer na stronie firmy kurierskiej, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat drogi paczki.

   Najczęściej informacje o drodze przesyłki składają się z trzech podstawowych danych

   Status przesyłki - np. paczka odbrana przez kuriera, paczka przekazane przez kuriera do magazyny, paczka wchodząca do sortowni, paczka załadowana na transport do miasta ..., paczka wchodząca do magazyny, paczka pobrana z magazynu przez kuriera, paczka w doręczeniu i ten najbarziej oczekiwany - paczka doręczona ;)

   Data zdarzenia - przeważnie nie tylko dzień, ale też dokładna godzina i minuta, w której dany status został nadany przesyłce

   Symbol miasta, które nadało status - np. WAW czyli Warszawa, WRO - czyli Wrocław, POZ - Poznań itp. Symbole mogą być również dwuliterowe, ale przeważnie bez porblemu da się okeślić jakie to miasto. Dla prawidłowej drogi przesyłki powinny wystąpić tylko trzy różne symbole. Miasto nadające, np. Kraków - KRK, następnie sortownia centralna np. WAW oraz miasto doręczające np. Gdańsk czyli GDA.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   sobota, 28 kwietnia 2012 20:36

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny