Tani kurier

Jaki kurier? Tani Kurier opisuje dobre serwisy kurierskie, również dla osób prywatnych - tani kurier bez umowy.

Wpisy

 • sobota, 28 kwietnia 2012
  • Śledzenie paczek

   Wysłałeś paczkę i chciałbyś śledzić jej drogę? A może czekasz na paczkę i chciałbyć wiedzieć gdzie teraz się znajduje?

   Wszystkie firmy kurierskie mają dają taką możliwość, czyli śledzenie paczek 

   Jak to działa? Każda przesyłka ma swój numer, a konkretnie jest to numer listu przewozego, który dla tej paczki zostal wystawiony. Teraz wystarczy tylko podać ten numer na stronie firmy kurierskiej, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat drogi paczki.

   Najczęściej informacje o drodze przesyłki składają się z trzech podstawowych danych

   Status przesyłki - np. paczka odbrana przez kuriera, paczka przekazane przez kuriera do magazyny, paczka wchodząca do sortowni, paczka załadowana na transport do miasta ..., paczka wchodząca do magazyny, paczka pobrana z magazynu przez kuriera, paczka w doręczeniu i ten najbarziej oczekiwany - paczka doręczona ;)

   Data zdarzenia - przeważnie nie tylko dzień, ale też dokładna godzina i minuta, w której dany status został nadany przesyłce

   Symbol miasta, które nadało status - np. WAW czyli Warszawa, WRO - czyli Wrocław, POZ - Poznań itp. Symbole mogą być również dwuliterowe, ale przeważnie bez porblemu da się okeślić jakie to miasto. Dla prawidłowej drogi przesyłki powinny wystąpić tylko trzy różne symbole. Miasto nadające, np. Kraków - KRK, następnie sortownia centralna np. WAW oraz miasto doręczające np. Gdańsk czyli GDA.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   sobota, 28 kwietnia 2012 20:36
 • piątek, 27 kwietnia 2012

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny