Tani kurier

Jaki kurier? Tani Kurier opisuje dobre serwisy kurierskie, również dla osób prywatnych - tani kurier bez umowy.

Wpisy

 • niedziela, 23 listopada 2014
  • Który kurier jest najtańszy?

   Takie pytanie pojawia się wielokrotnie na różnych forach. Jeżeli zechcesz przejrzeć wpisy jakie się pojawią, to niestety ale niewiele się dowiesz.

   Po pierwsze - wszystko zależy od konkretnej paczki. Dla małej i lekkiej najtańszy może być kurier X, dla nieco większej - kurier Y. Jeżeli wysyłasz paczkę niestandardową, albo z pobraniem - najtańszą przesyłkę zaoferuje firma Z... itd.

   Po drugie - w większości internetowych dyskusji, wiele wpisów jest dziełem samych firm kurierskich (kryptoreklama) lub agencji reklamowych, które za wynagrodzeniem prowadzą tzw. szeptany marketing.

   Jak zatem ustalić, który kurier naprawdę jest najtańszy? 

   Jest prosty sposób - skorzystać z jednej z porównywarek cen. Największą i najdłużej działającą porównywarką kurierów jest serwis www.kurierem.pl - porównywarką z bazą ponad 300 cenników krajowych i ponad 500 cenników przesyłek zagranicznych. W Kurierem.pl możesz porównać ceny każdej przesyłki - koperty, paczki, palety - krajowej lub zagranicznej. Możesz wycenić przesyłkę ubezpieczoną, z pobranie, z zastrzeżeniem terminu doręczenia i różnymi usługami dodatkowymi.

   tanikurier

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Który kurier jest najtańszy?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 listopada 2014 03:21
 • wtorek, 13 maja 2014
  • Najtańszy kurier ?

   Porównywarki cen od dawna służą internautom w celu porównania ofert i wyszukania najlepszych okazji cenowych. Poza najpopularniejszymi porównywarkami produktowymi (Ceneo, Skąpiec, Nokaut, Radar, Okazje) funkcjonują także porównywarki specjalistyczne - począwszy od porównywarek produktów bankowych (Comperia), polis ubezpieczeniowych (Rankomat), biletów lotniczych inne.

   Osoby wysyłające paczki powinny natomiast zainteresować porównywarki cen usług kurierskich. W tej chwili działa ich już kilka, w tym największa i najstarsza Kurierem.pl 

   Jak działa porównywarka cen paczek ?

   Użytkownik określa jaką paczkę ma do wysłania. Paczka krajowa - na terenie Polski lub zagraniczna (paczki z Polski lub do Polski / dowolny kraj), przesyłka paczkowa lub paletowa (nawet do 1000 kg). Najważniejsze parametry paczki to jej waga oraz dokładne wymiary. Porównywarki uwzględniają też ceny usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie paczki, pobranie za towar, zastrzeżone godziny doręczeń i inne.

   Po określeniu danych, jednym kliknięciem "porównaj ceny" użytkownik natychmiast otrzymuje dokładną wycenę swojej przesyłki wg cenników kilkudziesięciu firm, w których taka przesyłka jest możliwa. Jedyne co pozostaje użytkownikowi to wybrać najkorzystniejszą ofertę czyli najtańszego kuriera i cieszyć się z zaoszczędzonej sumy... a różnice w cenie tej samej paczki mogą sięgać kilkudziesięciu złotych dla paczek krajowych i kilkuset - a nawet więcej - dla paczek międzynarodowych.

   Dla przykładu najtańszy kurier krajowy, dla paczki standardowej paczki o wadze do 30kg to koszt zaledwie 13-14 zł brutto! Paczki do Niemiec czy Anglii możemy wysłać najtańszym kurierem już za 50-70 zł a przesyłki lotnicze do USA czy Chin najtaniej prześlemy - również kurierem - za 100-150 zł. Przy tym wszystkim trzeba zaznaczyć, że usługi realizują znane wszystkim, solidne firmy kurierskie takie jak UPS, DHL, K-EX, DPD, GLS czy FedEx, w które w swoich cennikach często podają ceny kilkukrotnie wyższe.

   Jak to zatem możliwe, że w porównywarce cen znajdujemy ceny o wiele niższe ?

   To zasługa serwisów tzw. brokerów kurierskich, którzy współpracują z firmami kurierskimi w oparciu o indywidualne umowy uwzględniające naprawdę wysokie rabaty - sięgające nawet 80% cen standardowych. To dzięki temu broker kurierski może - nawet po naliczeniu swojej marży pokrywającej jego własne koszty działalności - nadal sprzedawać te same usługi kurierskie o wiele taniej niż musiałby za nie zapłacić klient  indywidualny czy mała firma nie posiadająca takich możliwości negocjacyjnych jak broker zlecający codziennie po kilkaset przesyłek. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 maja 2014 12:15
 • sobota, 10 maja 2014
  • Import z USA

   Przesyłki kurierskie z USA do Polski są coraz popularniejsze. Głównie za sprawą możliwości zakupu tańszych towarów, zwłaszcza elektroniki. Jednak cały czas pewną przeszkodą są relatywnie wysokie koszty przesyłek lub czas dostawy. W sumie nie ma w tym nic dziwnego - w końcu mówimy o transporcie paczki przez pół świata. Najpierw na terenie samych Stanów Zjednoczonych, później samolotem przez Atlantyk do Europy i na końcu w Polsce pod adres zamawiającego.

   W sieci pojawia się coraz więcej ofert firm i serwisów, które są w stanie pomóc importerom - głównie przez zaoferowanie naprawdę atrakcyjnych cen przesyłek. Jednym z takich serwisów jest MojaPaczka.pl, w której import z usa szybkim kurierem to koszt już od 100-200 zł brutto za paczkę. Należy przy tym zaznaczyć, że paczki z USA przesyłane są drogą lotniczą, a więc czas dostawy naprawdę niewiele różni się od dostaw krajowych czy tym bardziej od dostaw z terenu UE. 

   Oferta serwisu jest o tyle ciekawa, że poza naprawdę niską ceną - chyba najniższą na rynku - klienci tego serwisu mogą liczyć również na standardową odprawę celną w cenie usługi ! Taka opcja możliwa jest dzięki temu, że partner MojaPaczka.pl dysponuje własnym składem i agencją celną. 

   Import z USA za pomocą taniego i szybkiego kuriera z serwisu MojaPaczka.pl to świetna opcja dla każdego importera - zarówno dla osób indywidualnych jak i firm regularnie sprowadzających towary z USA do Polski

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   sobota, 10 maja 2014 14:41
 • wtorek, 15 kwietnia 2014
  • DPD kupuje Siódemkę !

   Taką informację podały obie firmy - Siódemka SA i DPD Polska. Na chwilę obecną zawarta została przedwstępna umowa zakupu przez DPD 100% akcji Siódemki od funduszu, który obecnie jest jest ich właścicielem. Szacuje się w wyniku połączenia obu firm, mogłaby powstać druga co do wielkości firmakurierska działająca na polskim rynku. 

   więcej DPD kupuje Siódemkę

    

   M.in. z uwago na to, DPD musiał zwrócić się do UOKiK z wnioskiem o pozwolenie na zakup. Jednocześnie przypominamy, że całkiem niedawno UPS zamierzał kupić TNT, jednak ta transakcja została zablokowana przez Komisję Europejską.

   http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13198693,UPS_nie_przejmie_TNT_Express__Weto_postawila_Bruksela.html

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 14:56
 • poniedziałek, 03 lutego 2014
  • Kurier do Chin

   W sieci pojawił się nowy serwis kurierski - KurierDoChin,

   Nowa strona umożliwia bezpłatną wycenę oraz zamówienie kuriera dla przesyłek paczkowych - nadawanych z Polski i wysyłanych do Chin oraz dla importu z Chin do Polski. Tym co odróżnia nowy serwis od innych, podobnych, jest właśnie wąska specjalizacja, co pozwala sądzić, że przesyłki nadane przez ten właśnie serwis są obsługiwa   e przez specjalistów. Jednym z dużych atutów jest kompleksowość oferty. Obsługa zlecenia obejmuje wszystkie jego etapy:

   - natychmiastowa wycena on-line

   - przejrzysta wycena: 0 % dopłaty paliwowej, brak dopłat za adresy prywatne

   - 0 % VAT dla paczek poza UE (np. do Chin lub paczki do USA - cena netto = cena brutto)

   - kompleksowa usługa i pomoc profesjonalnej obsługi

   - uproszczone procedury celne z pomocą obsługi serwisu

   - standardowa odprawa celna w cenie przesyłki !

   - szybkie dostawy - ok. 3-5 dni (bez uwzględnienia czasu ew. odprawy celnej)

   - własny skład i agencja celna - sprawny obieg dokumentacji, wszystko w jednym miejscu

   - prawdopodobnie najniższe ceny na rynku expresowych przesyłek lotniczych poza UE

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   tani-kurier-paczki
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 lutego 2014 13:00

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny