Tani kurier

Jaki kurier? Tani Kurier opisuje dobre serwisy kurierskie, również dla osób prywatnych - tani kurier bez umowy.

Wpis

wtorek, 13 maja 2014

Najtańszy kurier ?

Porównywarki cen od dawna służą internautom w celu porównania ofert i wyszukania najlepszych okazji cenowych. Poza najpopularniejszymi porównywarkami produktowymi (Ceneo, Skąpiec, Nokaut, Radar, Okazje) funkcjonują także porównywarki specjalistyczne - począwszy od porównywarek produktów bankowych (Comperia), polis ubezpieczeniowych (Rankomat), biletów lotniczych inne.

Osoby wysyłające paczki powinny natomiast zainteresować porównywarki cen usług kurierskich. W tej chwili działa ich już kilka, w tym największa i najstarsza Kurierem.pl 

Jak działa porównywarka cen paczek ?

Użytkownik określa jaką paczkę ma do wysłania. Paczka krajowa - na terenie Polski lub zagraniczna (paczki z Polski lub do Polski / dowolny kraj), przesyłka paczkowa lub paletowa (nawet do 1000 kg). Najważniejsze parametry paczki to jej waga oraz dokładne wymiary. Porównywarki uwzględniają też ceny usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie paczki, pobranie za towar, zastrzeżone godziny doręczeń i inne.

Po określeniu danych, jednym kliknięciem "porównaj ceny" użytkownik natychmiast otrzymuje dokładną wycenę swojej przesyłki wg cenników kilkudziesięciu firm, w których taka przesyłka jest możliwa. Jedyne co pozostaje użytkownikowi to wybrać najkorzystniejszą ofertę czyli najtańszego kuriera i cieszyć się z zaoszczędzonej sumy... a różnice w cenie tej samej paczki mogą sięgać kilkudziesięciu złotych dla paczek krajowych i kilkuset - a nawet więcej - dla paczek międzynarodowych.

Dla przykładu najtańszy kurier krajowy, dla paczki standardowej paczki o wadze do 30kg to koszt zaledwie 13-14 zł brutto! Paczki do Niemiec czy Anglii możemy wysłać najtańszym kurierem już za 50-70 zł a przesyłki lotnicze do USA czy Chin najtaniej prześlemy - również kurierem - za 100-150 zł. Przy tym wszystkim trzeba zaznaczyć, że usługi realizują znane wszystkim, solidne firmy kurierskie takie jak UPS, DHL, K-EX, DPD, GLS czy FedEx, w które w swoich cennikach często podają ceny kilkukrotnie wyższe.

Jak to zatem możliwe, że w porównywarce cen znajdujemy ceny o wiele niższe ?

To zasługa serwisów tzw. brokerów kurierskich, którzy współpracują z firmami kurierskimi w oparciu o indywidualne umowy uwzględniające naprawdę wysokie rabaty - sięgające nawet 80% cen standardowych. To dzięki temu broker kurierski może - nawet po naliczeniu swojej marży pokrywającej jego własne koszty działalności - nadal sprzedawać te same usługi kurierskie o wiele taniej niż musiałby za nie zapłacić klient  indywidualny czy mała firma nie posiadająca takich możliwości negocjacyjnych jak broker zlecający codziennie po kilkaset przesyłek. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
tani-kurier-paczki
Czas publikacji:
wtorek, 13 maja 2014 12:15

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny