Tani kurier

Jaki kurier? Tani Kurier opisuje dobre serwisy kurierskie, również dla osób prywatnych - tani kurier bez umowy.

Wpis

wtorek, 23 sierpnia 2011

Przesyłki paletowe

Paleta to przeważnie ciężka przesyłka  o wadze nawet do 1 tony.  Czy można wysłać taką przesyłkę zwykłym kurierem?

Tak.

Wszystkie firmy kurierskie mają w swoje ofercie takie usługi. Kurierem UPS, DHL, OPEK, DPD, K-EX czy Siódemką możemy wysyłać nie tylko paczki, ale również właśnie palety.

Kiedy wysyłać paczkę, a kiedy paletę? Paczki to przeważnie małe opakowania o wadze do 30kg. Natomiast wszsytko co jest cięższe niż 50kg (zależy też od firmy kurierskiek) powinno być umieszczone na palecie i jest traktowane jak przesyłka paletowa - czyli inny cennik, inne zasady obsługi i czasami dłuższy, 2-dniowy termin dostawy.

Co to jest paleta? Rodzaj "opakowania", ale tak naprawdę paleta to sama podstawa na której układamy zawartość przesyłki. Palety przeważnie wykonane są z drewna, ale bywają również metalowe lub z tworzyw sztucznych. Standardowa paleta ma wymiary 1200x800 mm (120x80cm) i jest nazywana paletą euro lub europlaetą - w skrócie EPAL.

Na takiej podstawie, palecie, układamy przesyłkę - np. 10 kartonów lub worków. Ważne jest aby dobrze umocować towar. Najczęście służy temu mocna folia strech, którą dokładnie, klikukrotnie owijamy całą przesyłkę.

Ceny przesyłek paletowych można sprawdzić w porównywarce cen przesyłek kurierskich kurierem.pl.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
tani-kurier-paczki
Czas publikacji:
wtorek, 23 sierpnia 2011 11:51

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny